Łatwy sposób na przetrwanie inflacji – kredyt pod zastaw samochodu Inflacja wiele osób zmusza do ogromnych oszczędności i rezygnowania z nawet najbardziej podstawowych potrzeb. Potrzebujesz gotówki na najważniejsze media, takie jak energia elektryczna czy woda? W twoim życiu pojawiły się nieprzewidziane wydatki? Przeczytaj o rozwiązaniu, jakim jest kredyt pod zastaw samochodu. 

Kredyt pod zastaw samochodu - dla kogo jest to rozwiązanie? 

Jeśli chcesz przetrwać inflację i potrzebujesz pieniędzy, kredyt pod zastaw samochodu może być dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu rodzajowi kredytu możesz uzyskać pożyczkę, która jest zabezpieczona bezpośrednio przez wartość Twojego samochodu. Jest to łatwy sposób na uzyskanie pieniędzy w krótkim czasie, bez konieczności przejścia przez wiele formalności i żmudnego procesu weryfikacji kredytowej. Ponadto kredyt pod zastaw samochodu jest zwykle tańszy niż kredyt gotówkowy, co oznacza niższe koszty obsługi kredytu. Dlatego, jeśli potrzebujesz pieniędzy i masz samochód, warto rozważyć ten rodzaj pożyczki. Maksymalna kwota możliwej pożyczki to aż 50 000 zł, natomiast minimalna to 10 000 zł. 

Kredyt pod zastaw samochodu to także dobry wybór dla osób, które nie otrzymują pożyczek z powodu niskiej zdolności kredytowej. W przypadku kredytu pod zastaw samochodu wartość samochodu stanowi zabezpieczenie, co sprawia, że ​​banki są bardziej skłonne do udzielania tego rodzaju kredytów. Dodatkowo kredyt pod zastaw samochodu umożliwia zachowanie własności samochodu, co stanowi duży plus dla osób, które potrzebują samochodu do codziennej pracy. Dlatego, jeśli chcesz uniknąć inflacji i potrzebujesz pieniędzy, kredyt pod zastaw samochodu może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Jakie warunki musi spełniać pojazd, który będzie zabezpieczeniem pożyczki?

Pojazd stanowiący zabezpieczenie pożyczki musi być samochodem osobowym lub dostawczym (do 3,5 T). W przypadku samochodu osobowego jego wiek nie może przekroczyć 10 lat w momencie udzielania pożyczki, w przypadku samochodu dostawczego to 6 lat. Wymagana jest karta pojazdu oraz posiadanie opłaconej polisy OC. Ponadto właścicielem samochodu może być wyłącznie jeden podmiot/osoba, a na pojeździe nie może być ustanowione żadne inne zabezpieczenie. 

Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania nie wymaga przerejestrowania pojazdu. Dokonywana jest wyłącznie stosowna adnotacja współwłasności w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu. Wszelkie niezbędne formalności w miejscowym wydziale komunikacji dokonywane są przez przedstawiciela firmy lub przy jego wsparciu. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat pożyczki pod zastaw samochodu odwiedź stronę https://autokapital.pl.