Zrozumienie kryptowalut w łatwy do zrozumienia sposóbWraz z rozwojem kryptowalut wzrosło zapotrzebowanie na informacje o tym, jak działają i czym są. Jednak język związany z wyjaśnieniem, jak funkcjonują kryptowaluty takie jak Bitcoin, Litecoin i Ethereum, jest często skomplikowany i mylący. Użytkownicy niekoniecznie są zainteresowani skomplikowanymi szczegółami stojącymi za tym, dlaczego te cyfrowe monety mogą mieć wartość. Zamiast tego, bardziej ogólne zrozumienie, czym są te cyfrowe tokeny, jak działają i czy są warte inwestowania czasu lub pieniędzy, jest tym, co większość użytkowników chce o nich wiedzieć. W tym artykule zbadamy niektóre z podstaw tych alternatywnych walut, które stały się ostatnio tak popularne. Odpowiemy na typowe pytania, takie jak "czym są kryptowaluty?" , "co to jest górnictwo?" , "czy są one tylko kolejną modą?" , oraz "jak w nie inwestować?". Zacznijmy więc od wprowadzenia do kryptowalut.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to cyfrowe tokeny (lub monety), które są zbudowane na szczycie technologii blockchain. Są one podobne do wirtualnych pieniędzy, które istnieją tylko w sferze cyfrowej. Cyfrowy portfel kryptowalutowy może być używany do ich przechowywania, wysyłania i odbierania.

Kryptowaluty nie są drukowane jak konwencjonalne pieniądze; są one produkowane i wymieniane za pomocą generowanego przez komputer procesu zwanego górnictwem. System tworzy nowe monety poprzez generowanie określonej liczby monet na jednostkę czasu obliczeniowego. Ze względu na specyficzny sposób, w jaki kryptowaluty są produkowane i dystrybuowane, są one uważane za zdecentralizowane i nieuregulowane.

Jak działają kryptowaluty?

Blockchain to zdecentralizowana księga rachunkowa, która jest utrzymywana przez sieć komputerów podłączonych do internetu. Jest to zdigitalizowany, zdecentralizowany system księgowości publicznej. Oznacza to, że zamiast kilku centralnych serwerów, które śledzą liczby, system jest rozbity na miliony segmentów, które są utrzymywane przez tysiące osób i organizacji na całym świecie.

Blockchain stale rośnie, ponieważ ukończone bloki są dodawane do nowych bloków. Jest to przejrzysty, zautomatyzowany i zdecentralizowany proces, który zatwierdza i rejestruje transakcje między ludźmi i firmami. Na przykład, jeśli chcesz wysłać komuś 10 Bitcoinów, transmitujesz transakcję do sieci, wraz z bardzo małą opłatą transakcyjną. Ponieważ wszystkie komputery w sieci są w stanie zobaczyć Twoją transakcję i kwotę, którą chcesz wysłać, dodadzą ją do następnego dostępnego bloku. Następnie walidator dwukrotnie sprawdzi transakcję, potwierdzi ją i doda do blockchaina. Oznacza to, że transakcja zostanie zapisana w zdecentralizowanej księdze, która jest dostępna dla wszystkich.