Najlepsze sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy w sklepie motoryzacyjnym‍Każdy wie, że kupno samochodu to kosztowna propozycja. Możesz oczekiwać, że zapłacisz od 15 000 dolarów aż do sześciu cyfr za luksusową markę i funkcje takie jak technologia hybrydowa, możliwości samojezdne i inne wymyślne dzwonki i gwizdki. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na tak duże zobowiązanie finansowe, lub jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej za swój następny zakup samochodu bez rozbijania banku, to ma sens przygotowanie się wcześniej z pewnym planowaniem strategicznym. Na szczęście istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w sklepie motoryzacyjnym - zwłaszcza jeśli jesteś skłonny najpierw zrobić trochę badań. Od negocjacji ze sprzedawcami na temat cen i zachęt do korzystania z kuponów producenta i praw osób trzecich jako potencjalnego nabywcy, oto kilka sposobów, dzięki którym możesz zaoszczędzić w sklepie motoryzacyjnym.

Zanim jeszcze udasz się do salonu samochodowego, upewnij się, że jesteś zaznajomiony z aktualnym stanem przemysłu samochodowego

Możesz to zrobić czytając raporty branżowe i statystyki publikowane przez wiodących analityków motoryzacyjnych, a także śledząc trendy i rozwój branży, abyś mógł dostrzec nadchodzące zmiany w branży, które mogą wpłynąć na Twój zakup. Nie zapomnij zbadać konkretnych marek i modeli, które rozważasz, w tym aktualną sytuację finansową producenta, średnią liczbę zgłoszonych wad i średni koszt naprawy zgłoszonych wad. Możesz również zbadać liczbę jednostek, które są obecnie dostępne w Twojej okolicy i co inni ludzie płacą za ten sam model. To pomoże Ci mieć lepsze pojęcie o tym, co dealer jest skłonny zapłacić za samochód i co możesz być w stanie wynegocjować za lepszą cenę.

Negocjuj cenę i zachęty

Ważne jest, aby pamiętać, że sprzedawca w salonie samochodowym pracuje na prowizji. Oznacza to, że dostają oni procent od zysku, który pomagają wygenerować dla firmy. Im więcej zysku, tym więcej zarabiają. Oznacza to, że chcą sprzedać Ci najdroższy samochód, jaki mogą z najwyższą marżą zysku. Ty, z drugiej strony, chcesz uzyskać najlepszą możliwą ofertę na odpowiedni samochód dla Ciebie. Jeśli naprawdę poważnie myślisz o oszczędzaniu pieniędzy w sklepie motoryzacyjnym, powinieneś rozważyć negocjacje w sprawie ceny i zachęt. Jeśli nie można negocjować cenę samochodu, nie będzie w stanie zaoszczędzić pieniądze w sklepie auto. Pamiętaj, aby negocjować cenę i zachęty przed umieszczeniem jakichkolwiek pieniędzy na samochód. Prawdopodobnie uzyskasz lepszą cenę, jeśli możesz udowodnić, że są inni klienci, którzy również chcą kupić samochód od dealera, ale po niższej cenie.

Dowiedz się, za co tak naprawdę płacisz

Zanim wejdziesz do salonu i zaczniesz negocjować ze sprzedawcami, powinieneś zrobić trochę badań na temat MSRP samochodu, którego zakupem jesteś zainteresowany. To da ci jaśniejszy obraz tego, za co tak naprawdę płacisz i pomoże ci stać na swoim miejscu podczas negocjowania lepszej ceny ze sprzedawcą. Cena samochodu zawiera sugerowaną przez producenta cenę detaliczną, czyli MSRP. Jest to sugerowana cena, za którą zdaniem producenta samochód powinien być sprzedawany. Możesz dowiedzieć się, jaka jest cena bazowa samochodu, którym jesteś zainteresowany, sprawdzając go w Internecie. Istnieje wiele narzędzi i zasobów internetowych, które pomogą Ci dowiedzieć się, za co tak naprawdę płacisz, w tym przewodniki po cenach detalicznych i strony takie jak Autos.com.