Dlaczego powinieneś bawić się z dzieckiem: Niezaprzeczalne korzyści z zabawy z dziećmiWspółcześni rodzice mają więcej obowiązków niż kiedykolwiek wcześniej. Muszą gotować, sprzątać, prać, odrabiać zadania domowe, udzielać korepetycji dzieciom i pomagać im w pisaniu podań na studia, a jednocześnie pracować na pełen etat. Nic dziwnego, że tak wielu rodziców czuje, że nie ma czasu na nic innego. A przecież zabawa z dzieckiem to jedna z najbardziej pożytecznych rzeczy, jakie można dla niego zrobić. Dlaczego więc nie czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej?

Dlaczego warto bawić się z dzieckiem?

Zabawa z dziećmi przynosi wiele korzyści - od bycia mądrzejszym po leczenie takich schorzeń jak ADHD. Badania wykazały, że zabawa z dziećmi może pomóc im we wzroście i rozwoju na różne sposoby. Może poprawić ich zdrowie psychiczne, umiejętności społeczne i stabilność emocjonalną. Może także zmniejszyć ryzyko zachorowania na niektóre choroby psychiczne w późniejszym okresie życia. Po pierwsze, zabawa sprawia, że dzieci czują się dobrze. Zabawa z dzieckiem może uczynić je szczęśliwszym i bardziej spełnionym. I nie jest to tylko chwilowe uczucie: badania wykazały, że korzyści płynące z zabawy utrzymują się przez wiele lat po osiągnięciu przez dziecko dorosłości. Zabawa jest też ważna dla rozwoju kreatywności. Dzieci, które się bawią, mają lepszą świadomość przestrzenną i większą zdolność do kreatywnego myślenia niż te, które nie bawią się tak często lub wcale. Co najważniejsze jednak, zabawa pomaga dzieciom lepiej opanować nowe umiejętności, takie jak czytanie czy matematyka, niż gdyby nie grały. Dzieje się tak dlatego, że podczas zabawy są bardziej uważne!

Korzyści płynące z zabawy z dziećmi

Bawiąc się z dzieckiem, dajesz mu narzędzia do rozwoju i nauki w życiu. Podczas zabawy dzieci uczą się wielu umiejętności. Mogą poznawać otaczający je świat, rozwiązywać problemy i rozwijać umiejętności społeczne. Zabawa z rodzicami pomaga także dzieciom budować zaufanie i przywiązanie do osób, które się nimi opiekują. Na dzieciach ciąży duża presja, by szybko się uczyły i osiągały dobre wyniki w szkole, gdy dopiero uczą się wszystkiego, co muszą wiedzieć. Dzieci, które często się bawią, są bardziej kreatywne i szczęśliwsze niż te, które nie bawią się wystarczająco dużo. Ci, którzy bawią się z rodzicami, odnoszą sukcesy także w dorosłym życiu - potwierdzają to badania, które łączą doświadczenia z dzieciństwa z wynikami zdrowotnymi w późniejszym życiu! Dlaczego więc nie spędzić trochę czasu na zabawie? Korzyści jest tak wiele!